Produkty dla przedszkolaka

Gdy nasze dzieci idą do żłobka lub przedszkola

Zarówno dla dzieci jak i rodziców pierwsze dni w żłobku czy przedszkolu są pełne przeróżnych emocji. Bez wątpienia jest to czas do którego obie strony muszę się dobrze przygotować. Gdy wybierzemy dla naszego dziecka najbardziej odpowiednią placówkę rozpocznijmy czas przygotowań. Pokażmy naszym dzieciom, że czas spędzony w przedszkolu to czas ciekawej zabawy, poznawania nowych kolegów i koleżanek oraz czas nauki. Pozwólmy naszemu dziecku uczestniczyć w kompletowaniu wyprawki. Dla 3-latka i 4-latka przygotować będziemy musieli zestaw do leżakowania. Dla młodszych i starszych dzieci przydatny będzie również woreczek na odzież na zmianę czy fartuszek na zajęcia przedszkolne.

Zestaw dla przedszkolaka – pozwól dziecku wybrać swój ulubiony wzór pościeli

O ile dla nas dorosłych nie ma to większego znaczenia jaki wzór pościeli w przedszkolu będzie miało nasze dziecko to dla samego dziecka ma ogromne znaczenie. Dzieci w wieku przedszkolnym bez problemu określą nam jaki kolor i wzór pościeli podoba im się bardziej, a który mniej. Znając upodobania naszej pociechy pokażmy jej kilka wzorów i dajmy możliwość wybrania swojego ulubionego. Będzie to dla niego bardzo ważne, a i samo leżakowanie stanie się o wiele przyjemniejsze. Dla siebie pozostawmy już kwestię wyboru rozmiaru i rodzaju pościeli. W zależności od potrzeb może to być bawełniana kołderka lub śpiworek z poduszką czy kocyk uszyty z atestowanej bawełny w połączeniu z milutkim polarem minky. Warto też wybrać taki zestaw do którego dołączony będzie duży worek. Dzięki niemu spakowanie i przeniesienie pościeli będzie proste, szybkie i wygodne.

Przedszkolny śpiworek czy kołderka przydatna nie tylko w przedszkolu czy żłobku

Lubicie wspólne rodzinne wyjazdy i podróże zarówno te bliższe i dalsze? Pewnie zdarzyło się Wam, albo Waszym dzieciom, że trudniej było zasnąć w nowym miejscu, w obcym łóżku. Taki przedszkolny zestaw może okazać się świetnym sposobem na poradzenie sobie z tym problemem. Bo skoro daliśmy możliwość wyboru dziecku swojej ulubionej pościeli w której lubi spać w przedszkolu, to dlaczego by nie zabrać jej na wspólny wyjazd! Dziecko wtula się w pościel o znanym zapachu i dużo szybciej wypoczywa. Zapakowaną w praktyczny worek przedszkolną pościel łatwo i bez problemu włożymy do samochodu na wspólny wyjazd z rodzicami, na weekend u dziadków bądź pierwsze samodzielne noce u kolegi czy koleżanki.