Wyprawka dla przedszkolaka. Jaką kołdrę wybrać? Dodano: czwartek 2 lipca, 2020

Wyprawka dla przedszkolaka. Jaką kołdrę wybrać?

Pierwsze dni w przedszkolu są trudne zarówno dla dzieci jak i rodziców. Przygotowując się do nich dobrze jest budować miłą i zabawną atmosferę wokół tego wydarzenia. Pozwólmy naszym dzieciom uczestniczyć w kompletowaniu wyprawki. Efektem będzie poczucie, że przyszedł czas na stałe uczęszczanie do przedszkola.

Trzyletnie dziecko w trakcie dnia wypełnionego wieloma zajęciami do regeneracji swoich sił potrzebuje chwili odpoczynku. Może nam się wydawać, że nie potrzebuje już drzemek, bo w domu zrezygnowało z tego elementu dnia, ale należy pamiętać, że dzieci w przedszkolu są dużo bardziej aktywne niż w domu. Dodatkowo z uwagi na dużą ilość dzieci przebywających w jednej sali jest też dużo głośniej, co bezpośrednio przekłada się na zmęczenie. Dla najmłodszych dzieci w przedszkolu zarezerwowany jest czas przeznaczony na leżakowanie. Nie ma przymusu spania, jednak idealnym rozwiązaniem jest chwila odpoczynku i leżakowania w spokoju. Na czas leżakowania rodzice zazwyczaj muszą dostarczyć do przedszkola pościel w zestawie z poduszką dla swojej pociechy. Pojawia się wtedy pytanie jaką kołdrę dla dziecka wybrać? Jaki rozmiar będzie najodpowiedniejszy?

Kołderka czy kocyk? Co wybrać na czas leżakowania w przedszkolu?

W pierwszej kolejności warto jest sprawdzić jakie są wymagania danej placówki. Ważnym elementem na który należy zwrócić uwagę jest temperatura w pomieszczaniach, w których dzieci leżakują – to właśnie od warunków zależy wybór. W przypadku, gdy sale są mocno nasłonecznione lub mocno ogrzewane warto wybrać kocyk bez dodatkowego ocieplenia. Do wyboru mamy kocyki uszyte w połączeniu bawełny z polarem minky oraz bawełny z delikatnym velvetem. Dla przedszkoli, gdzie temperatura jest umiarkowana można wybrać cieplejszy zestaw do leżakowania z wszytym wypełnieniem, który jest zarazem ciepły jak i lekki.

Jaki rozmiar kołderki do przedszkola będzie najodpowiedniejszy?

Przy wyborze właściwego zestawu ważny jest rozmiar kołderki oraz ilość elementów, które składają się na cały zestaw do leżakowania. Pościel powinna być łatwa do rozłożenia jak i złożenia na leżaczku po drzemce. Najczęściej wybierane są dwa rozmiary. Pierwszy to 140 x 110 cm, gdzie po złożeniu kołderka ma rozmiar 70×110 cm. Drugim rozmiarem jest długa kołderka o wymiarach 80 x 200 cm zawijana w nogach dziecka. Wybierając jeden z powyższych rozmiarów nie musimy wyposażać dziecka w dodatkowe prześcieradło. Tak dużą kołderkę położymy bezpośrednio na materacu oraz wystarczy jej, aby dziecko swobodnie się nią przykryło. Do tego typu kołderek zazwyczaj dołączona jest poduszka. Stosunkowo często można natrafić na oferty gdzie do zestawu przedszkolaka oprócz poduszki i kołderki dołączony jest worek, do którego spakujemy wszystko na czas transportu do domu.

Innym równie ciekawym rozwiązaniem jest śpiworek zapinany na zamek. Dzieci, które śpią niespokojnie będą w nim zawsze przykryte. Rozmiar takiego śpiworka dostosowany jest do wieku dzieci przedszkolnych i posłużyć może nie tylko podczas leżakowania w przedszkolu, ale też podczas rodzinnych wyjazdów. Dołączona wygodna i duża torba transportowa do zestawu pozwoli nam na wygodne przewożenie śpiworka oraz przechowywanie kołderki w szafie.

Kwiatki, dinozaury, a może gwiazdki – jaką kołderkę do przedszkola wybierze Twoje dziecko?

Kiedy już wybierzemy właściwy rodzaj i rozmiar zestawu przedszkolaka pozostaje nam wybrać wzór. Wybór ten warto przekazać w ręce naszego dziecka, ponieważ pociechy w wieku przedszkolnym doskonale wiedzą co im się podoba a co nie. Dziewczynki bez wątpienia wybiorą wzory z kwiatkami, kotkami, motylkami czy gwiazdkami. Chłopcy z kolei będą woleli wybrać wzory ze zwierzątkami, dinozaurami, strzałkami czy samochodami. Dobrze jest zaangażować dziecko w proces organizowania wyprawki do przedszkola bo będzie to pierwszy krok do ich łatwej adaptacji. A co najważniejsze podczas przedszkolnej drzemki będą mogli odpoczywać w swojej ulubionej pościeli.

Ania, mama Sebka i Ulki

Copyright © 2018 - 2020 www.brokatka.pl. All rights reserved.