Jak zrobić metamorfozę pokoju dziecka niewielkim kosztem? Dodano: poniedziałek 3 sierpnia, 2020

Jak zrobić metamorfozę pokoju dziecka niewielkim kosztem?

Chciałabyś zrobić metamorfozę pokoju swojego dziecka, ale nie chcesz robić generalnego remontu? Twój budżet jest ograniczony? A może dziecko jest już przedszkolakiem i nadal ma wystrój pokoju jak dla niemowlaka? Czasami wystarczy zmienić kilka drobnych elementów, aby pokój zyskał świeżości i nowy wygląd.

Przestaw meble, dodaj półki, usuń zbędne przedmioty – pierwszy pomysł na metamorfozę pokoju dziecięcego

W przypadku, gdy oczekujemy na nowego członka rodziny jednym z etapów przygotowania wyprawki jest przygotowanie dla niego pokoiku. Początkowo staramy się urządzić pokój, aby w głównej mierze był on wygodny dla przyszłych rodziców, aby każdego dnia móc swobodnie i bezpiecznie pielęgnować swoje maleństwo. Gdy nasze dziecko rośnie zmieniają się jego potrzeby. Potrzebne jest miejsce do zabawy oraz składowania zabawek. Dwu-letniemu dziecku możemy zamienić łóżeczko niemowlęce ze szczebelkami na łóżko z ogranicznikiem, aby w trakcie snu nie zsunęło się z łóżka. Często łóżeczko niemowlęce wyposażone jest w opcję zmiany na łóżeczko bez szczebelek. Warto sprawdzić, czy u Ciebie również jest taka możliwość.

Kolejnym ważnym elementem jest rozplanowanie przestrzeń w pokoju, aby miejsce do zabawy było blisko okna. Przestaw meble, dodaj pojemniki i kosze na zabawki. Łóżko możemy przestawić w ciemniejszą część pokoju.

Dodaj lub zmień elementy dekoracyjne, a pokoik dziecka zyska nowy wygląd

Innym sposobem na metamorfozę pokoju dziecięcego będzie dodanie kilku nowych elementów dekoracyjnych. Będzie to też sposób na zmianę kolorystyki bez zmiany koloru ścian. W przypadku, gdy kolor ścian i mebli jest naturalny, bez mocnych kolorystycznych akcentów to zmiana koloru dodatków w szybki i łatwy sposób zmieni całą aranżację.

To co można zmienić? Dotychczasowe łóżko przykryjmy kocem lub narzutą. Dodając do tego kilka poduszek dekoracyjnych sprawimy, że strefa odpoczynku będzie bez wątpienia bardzo przytulna, a nasze dziecko z chęcią będzie tam odpoczywało czytając książki lub oglądając telewizję. Fajnym pomysłem jest zastosowanie poduszek w różnych rozmiarach i kształtach. Wówczas taka przestrzeń stanie się bardziej urozmaicona. Na ścianie przy łóżku powiesić możemy ręcznie robione, przepiękne łapacze snów. Kolorowe tasiemki oraz piórka przywieszone do drewnianej obręczy nadadzą tej części pokoju lekkości i oryginalności. Ściany udekorować również możemy wieszając na przykład pod półką kolorową girlandę. Kupić możemy je o różnej długości i o różnych kształtach. Mogą to być tradycyjne trójkątne proporczyki przyszyte do poziomej tasiemki, ale też bez problemu znajdziemy girlandy z innymi kształtami takimi jak gwiazdki czy serca w ułożeniu poziomym lub pionowym. Ściany dodatkowo udekorować możemy zdjęciami czy ładnymi obrazkami w ramkach.

Uszykuj kącik do zabawy dla dziecka

Z każdym miesiącem, gdy nasze dziecko robi się coraz większe przybywa też w jego pokoju nowych zabawek. Aby utrzymać porządek warto jest zaopatrzyć się w regał z półkami, na który odłożymy książeczki, lalki, samochodziki, gry czy układanki. Niezbędne będą też pojemniki czy kosze do których wrzucimy pluszaki, przytulanki, klocki i piłki. W strefie zabawy bez wątpienia przydatnym akcesorium będzie ciepła i miękka mata do zabawy z ciekawym wzorem dziecięcym. Położona na podłodze zapewni dziecku komfort cieplny podczas zabawy. Taka mata może również pełnić funkcję dywanika, a już niemowlakowi posłuży jako bezpieczne miejsce do ćwiczeń pierwszych przewrotów oraz nauki raczkowania. Dla troszkę starszych dzieci możemy wybrać worko-matę, którą dzięki wszytemu sznurkowi złożymy ją w worek. A tam schowamy i utrzymamy w porządku małe klocki Lego.

Anna Zasada

mama Sebka i Ulki

Copyright © 2018 - 2020 www.brokatka.pl. All rights reserved.