Urządzamy pokój dla chłopca Dodano: poniedziałek 27 lipca, 2020

Urządzamy pokój dla chłopca

Pokój w stylu marynarskim, piłkarskim, a może z dinozaurami lub traktorami – jaki wybrać? Możliwości mamy wiele, ale to na co się zdecydujemy w dużej mierze uzależnione będzie od wieku dziecka i jego zainteresowań. Pamiętajmy, aby pokój nie odbiegał znacząco od pozostałej części domu czy mieszkania. Wystarczy kilka niedużych elementów z ulubionym motywem, aby pokój naszego dziecka stał się jego wymarzonym.

Pokój chłopięcy w stylu marynarskim

Styl marynistyczny przede wszystkim to połączenie kolorów białych, czerwonych oraz jaśniejszych i ciemniejszych odcieni koloru niebieskiego. Dla przełamania tych dość zdecydowanych barw warto połączyć je z kolorem piasku, czyli beżowym, kremowym. Kolor szary też będzie dobrym uzupełnieniem. Styl marynarski to też wzory: statki, żaglówki, kotwice, latarnie, koła ratunkowe czy stery. Wszystko co kojarzy nam się z wakacjami, morzem i podróżami. Urządzając pokój chłopięcy mamy wiele możliwości, aby nadać wnętrzu taki charakter. Do białej firanki dodajmy niebieskie zasłony, a samą firankę przewiążmy taśmą w tym samym kolorze. Na ścianie powiesić możemy obrazki bądź girlandę z motywami marynistycznymi. Łóżko, fotel ozdobią poduszki dekoracyjne. Dopełnieniem całości może być również pościel w żaglówki i kotwice. Styl marynarski wybierany jest zazwyczaj dla mniejszych chłopców – niemowlaków oraz dzieci w wieku przedszkolnym.

Pokój dla przyszłego piłkarza

Dla trochę starszych chłopców, wielbicieli piłki nożnej przygotować można pokój w stylu piłkarskim. W tym przypadku dominować będą elementy związane z piłką oraz murawą. Jedną ze ścian w pokoju chłopca można zaaranżować na styl boiska piłkarskiego. Wystarczy ścianę pomalować na kolor zielony oraz wyrysować białe linie, podobne do tych obecnych na murawie stadionu piłkarskiego. Do wyboru będziemy mieć też przeróżne fototapety z boiskami bądź stadionami. Plakaty, obrazki z piłkarzami ozdobią ściany. Poszukać można również dywanu z wzorem piłkarskim. Kolory dla takiej aranżacji to bez wątpienia biel, zieleń, czarny i uniwersalne szarości. Gdy Twój miłośnik piłki nożnej posiada dużo piłek to warto zaopatrzyć się w pojemny kosz, w którym je przechowamy.

Pokoik dla miłośnika zwierząt

Każde dziecko ma swoje ulubione zwierzątko. Jednak dziewczynki i chłopcy różnią się w swoich wyborach. U dziewczynek dominuje miłość do kotków, króliczków, koni i piesków. Chłopcy zdecydowanie bardziej preferują bardziej groźne zwierzęta takie jak dinozaury, lwy czy zwariowane małpki. Zamiłowanie do zwierząt również możemy zaakcentować w pokoju naszego dziecka. Pierwszym pomysłem będzie wybór pościeli z ulubionym zwierzątkiem. Na rynku mamy bardzo duży wybór pościeli z praktycznie każdym motywem zwierzęcym. Znajdą się delikatne wzory dla mniejszych chłopców, jak i te bardziej groźne dla starszaków. Ścianę udekorujmy obrazkami, a gdy mamy większą przestrzeń do wykorzystania możemy poszukać naklejek, bądź szablonów do odrysowania prawdziwej dżungli.

Chłopięce zabawy w rolników i budowlańców

Obojętnie czy mieszkamy w dużym lub małym mieście chłopców fascynuje świat rolnictwa zamiennie z zawodem budowlańca. Zapewne w głównej mierze jest to spowodowane dużymi maszynami rolniczymi i budowlanymi. Ten kto ma syna pewnie nie raz kończył swój spacer przy placu budowy lub przy polu gdzie właśnie pracowały koparki, dźwigi, wywrotki czy też duże traktory i kombajny. Pozwólmy naszemu miłośnikowi dużych maszyn udekorować swój pokój w tej tematyce. Dobrym pomysłem będzie zaproponowanie firanki lub zasłonki z wybranym motywem. Zarezerwujmy część półek w pokoju na wystawę resoraków budowlanych czy traktorów. Na łóżku połóżmy poduszki dekoracyjne z nadrukiem koparek czy traktorów, a pojemniki na zabawki udekorujmy wybranymi przez nasze dziecko naklejkami.

Ania, mama Sebka i Uli

Copyright © 2018 - 2020 www.brokatka.pl. All rights reserved.